Болісні судоми? В чому причина та як цьому швидко покласти край?

«Здається, судома», «В мене спазм м’язів», «Зводить ноги, що робити» — ці фрази ми вживаємо, коли відчуваємо сильні болі через різкі скорочення м’язів, що виникають раптово і іноді стають причиною серйозних травм. Людина через судому може впасти, вдаритися, травмувати себе гострим предметом. Нічна судома швидко знімає сон і змушує мучитися у спробах допомогти собі. А при знаходженні у воді судоми — це не лише боляче та неприємно, але й може призвести до трагедії. Навіть якщо глибина невелика. Однак проблему судом у багатьох випадках вирішити досить легко — потрібно лише компенсувати нестачу певних корисних речовин в організмі. Як боротися з неочікуваним спазмом, і які вітаміни та мінерали вживати, аби уникнути появи хворобливих відчуттів? Спробуємо розібратися.

Боляче, хоч кричи

Отже, судома — це мимовільне скорочення м’язи, яка не може самостійно розслабитися. В результаті виникають больові відчуття, іноді настільки сильні, що змушують нас закричати або заплакати, а також ускладненість рухів.

У судоми ніг може бути багато причин, від підвищених фізичних навантажень до інтоксикації та неврологічних захворювань. Проте доволі часто вона є неприємним проявом неправильної роботи клітин організму через дефіцит вітамінів і мінералів. Насамперед магнію.

Справа в тому, що магній блокує зайвий приплив кальцію в клітини і, як наслідок, немає зайвої напруги скелетних м’язів і гладкої мускулатури. Цей біологічний елемент сприяє їх природному розслабленню. Якщо магнію не вистачає, кальцій накопичується в надлишку і змушує м’язову клітину скорочуватися, це й викликає судоми.

Магній — незамінний мінерал, універсальний регулятор практично всіх біохімічних і фізіологічних процесів в організмі. Без магнію неможливий синтез білка і АТФ, енергетичний обмін і обмін вуглеводів, магній регулює баланс основних електролітів, бере участь в побудові кісткової тканини і в кровотворенні, забезпечує функціональну здатність нервової і м’язової тканин.

Добову норму магнію (300-500 мг, за деякими даними до 800 мг) людина повинна отримувати з їжею. Проте щоденний раціон нашого сучасника містить занадто мало продуктів, багатих магнієм. Це відбувається через застосування в сільському господарстві мінеральних добрив, що призводять до дефіциту магнію в ґрунті; вживання рафінованих продуктів харчування, надлишок солодощів, смажених і жирних страв.

Водночас магній легко губиться під час стресових ситуацій, фізичних навантажень, інтенсивних занять спортом, при низькокалорійній дієті, вживанні кофеїну і алкоголю, а також під час терапії із застосуванням деяких ліків.

Сьогодні від дефіциту магнію страждає близько 80 % населення. Визначити його нестачу в лабораторних умовах вкрай складно. Якщо концентрація цього елемента в крові недостатня, магній відновлюється з кісток і м’язів і маскує недостачу. Лише при вираженому зниженні загального рівня магнію в організмі знизиться і його рівень в плазмі крові. Тому, говорячи про дефіцит магнію, прийнято орієнтуватися, перш за все, на сукупність симптомів. Таких як судоми, особливо в литкових м’язах, а також у м’язах стоп, рук, біль при напрузі м’язів. Також на нестачу магнію вказують підвищена дратівливість, тривожність, погіршення пам’яті, концентрації та уваги, порушення сну, ламкість волосся і нігтів, порушення з боку сердцево-судинної системи.

Не кожен магній є доречним

Оскільки нестачу магнію непросто заповнити з їжею, людям з ознаками дефіциту цього елемента рекомендується приймати препарати магнію.

Але тут не все просто. На аптечних полицях сьогодні можна зустріти дієтичні добавки, що містять різні форми магнію: оксид, цитрат, малат, гліцинат, сульфат, амінокислотний хелат тощо. Від того, у якій формі представлений магній, залежить, яка його концентрація в 1 мг активної речовини. Адже ніхто з нас не захоче їсти магній столовими ложками — краще за все, аби це була одна-дві маленькі таблеточки.

Крім того, форма визначає, наскільки добре організм зможе засвоїти отриманий з дієтичної добавки магній. У цьому ракурсі оптимальним варіантом є оксид магнію, тому що він має найвищу концентрацію магнію за інші форми. Отже, з нього можна отримати більшу кількість необхідного мінералу.

Однак навіть у формі оксиду магній не може використовуватися в чистому вигляді. Аби бути стабільним, він потребує правильних «сусідів» — вітамінів та мікроелементів, що сприятимуть не тільки кращому його засвоєнню, але й посиленню протисудомного ефекту.

Діємо цілеспрямовано!

Саме з цією метою було розроблено комплекс Магній Судоми Медівіт, що містить склад з цілеспрямованою дією: оксид магнію, калій, вітамін Е і вітамін В6.

Магній Судоми Медівіт сприяє ефективному і швидкому вирішенню проблематики судом, а також належному функціонуванню серцево-судинної системи, що забезпечує збалансований склад:

Магній бере участь більш ніж в 300 ферментних реакціях, що проходять в організмі. Крім цього магній регулює проходження іонів калію з міжклітинного простору до середини клітини, впливає на правильну реакцію м’язів.

Калій — інший «друг» людини, що страждає на судоми, він відіграє провідну роль в передачі нервових імпульсів по нервових волокнах, забезпечує правильний хід реакцій, пов’язаних зі скороченням м’язів.

Вітамін Е виконує в організмі функцію фізіологічного антиоксиданту, стабілізує оболонку клітини.

Вітамін В6 є коензимом багатьох реакцій, що проходять в організмі, позитивно впливає на всмоктування мінералів, в тому числі магнію.

Разом калій, вітамін Е, магній та вітамін В6 допомагають в належному функціонуванні серцевого м’яза та серцево-судинної системи, сприяють позитивному впливу на правильну роботу м’язів (скорочення і розслаблення).

Приймати Магній Судоми Медівіт дуже просто: усього 1-2 таблетки на добу, аби забезпечити достатнє надходження до організму магнію та калію. В економічній упаковці 56 таблеток, цього достатньо для якісної профілактики судом протягом тривалого часу.

Магній Судоми Медівіт рекомендовано:

  • при раптових і мимовільних скороченнях м’язів – судомах;
  • для попередження розвитку серцево-судинних захворювань;
  • при різкому падінні рівня калію в організмі (наприклад, через лікування діуретиками);
  • для підвищення працездатності;
  • при заняттях спортом.

Важливою перевагою дієтичної добавки Магній Судоми Медівіт є висока якість: продукт вироблено на території ЄС з урахуванням всіх норм і вимог європейського законодавства.

Інша перевага — багаторічний досвід застосування: Магній Судоми Медівіт з успіхом використовується для профілактики судом вже понад 10 років та має безліч позитивних відгуків. Крім того, він продається в багатьох країнах світу під своїми локальними назвами і користується великою популярністю. При цьому за ціною доступний для українського споживача.

***
Влітку, коли через жару та надмірну фізичну активність ми витрачаємо забагато магнію, дуже важливо мати під рукою продукт, що допоможе контролювати достатнє надходження необхідних речовин до організму і таким чином вберегти від болісної та часом небезпечної проблеми судин.

Болісні судоми ніг не дають насолоджуватися життям? Без паніки — Магній Судоми Медівіт!

Магній Судоми Медівіт

Без паніки – скажи судомам СТОП!